V pátek 4. prosince 2015 se uskutečnila již tradiční Mikulášská nadílka pod vedením žáků 9. ročníku. Ti se na tento významný den dlouho a pečlivě dopředu připravovali – sháněli kostýmy čertů, Mikulášů a andělů, chystali pro žáky od 1. do 8. třídy různé doplňovačky s čertovskou a mikulášskou tématikou, byli se domluvit na průběhu mikulášského dopoledne v mateřské škole. Žáci byli rozděleni do dvou skupin.

První skupina (Mikuláš, anděl a dva čertíci) navštívila děti v mateřské škole. Zde se deváťáci zapojili do připraveného programu a spolu s dětmi si mimo jiné i zatančili „čertovské tanečky“. Chybět nesmělo ani předčítání z „Knihy hříšníků“.

Druhá skupina – ta početnější - navštívila postupně žáky všech nižších ročníků základní školy. Za vyplnění tajenek, básničky či písničky všichni obdrželi sladkou odměnu – čokoládového Mikuláše.

Velký dík patří paní Havlové za půjčení kostýmů a pomoc při oblékání a přípravě, Pavle Peškové za doprovod Mikulášů, andělů a čertů a „dohled“ nad hladkým průběhem nadílky, paní ředitelce za obstarání čokolád a podporu akce a samozřejmě všem vyučujícím, kteří dovolili deváťákům narušit vyučování.

B. Kučerová

• foto1