Pangea 2024

Pangea je matematická soutěž pro žáky základních škol a víceletých gymnázií, které baví počítání. Již 11. rokem pracuje s reálnými tematickými příklady ze života nejen ze společenskovědních a přírodovědných oborů. Ve školním roce 2023/2024 byla zvolena témata Kinematografie a Sport. Žáci se tak potýkali s řešením velmi zajímavých úloh. V Kraji Vysočina se letos zapojilo 52 škol. V 5. ročníku soutěžilo celkem 625 žáků, v 6. ročníku 674 žáků, v 7. ročníku 579 žáků, v 8. ročníku 590 žáků a v 9. ročníku 552 žáků.

Do školního kola soutěže se za naši školu zapojilo 110 žáků od 5. až do 9. ročníku.

Největší úspěchy v soutěži zaznamenali Nela Kučírková, 8. ročník - 5.místo v kraji, Pavel Zajíček, 8. ročník - 10.místo v kraji, Tomáš Heřmánek, 9. ročník - 9.místo v kraji, Petr Blažek, 9. ročník - 12.místo v kraji a Vít Smolík, 9. ročník - 14.místo v kraji) a Adam Ulrich, 6. ročník - 15.místo v kraji.

Gratulujeme.

• Pangea_vysledky_2024_1
  • Pangea_vysledky_2024_3
  • Pangea_vysledky_2024_2

Matematický klokan 2024 - mezinárodní matematická soutěž

Matematický klokan je mezinárodně koordinovaná matematická soutěž, která se v současnosti organizuje cca ve 100 zemích světa. Považuje se tak za největší matematickou soutěž. Naše škola se pravidelně zúčastňuje ve všech čtyřech kategoriích:

• Kategorie CVRČEK pro žáky 2. + 3. ročníku - letos se zúčastnilo celkem 52 žáků
  • Kategorie KLOKÁNEK pro žáky 4. + 5. ročníku - letos se zúčastnilo celkem 44 žáků
  • Kategorie BENJAMIN pro žáky 6. + 7. ročníku - letos se zúčastnilo celkem 38 žáků
  • Kategorie KADET pro žáky 8. + 9. ročníku - letos se zúčastnilo celkem 46 žáků.

Celkem soutěžilo 180 žáků naší školy, a to v rámci školního kola, soutěž není postupová. Následný rozbor jednotlivých úloh ve škole pomáhají žákům s rozvojem logického myšlení a obrazové představivosti.

Mgr. Marie Vomelová

Odznak všestrannosti 2024

Ve čtvrtek  21. března 2024 se konal ve sportovní hale v Havlíčkově Brodě Sazka olympijský víceboj, tzv. Odznak všestrannosti.  Závodilo se ve čtyřech disciplínách (trojskok snožmo, hod medicinbalem vzad, skok přes švihadlo po dobu dvou minut – 4 styly a sedy - lehy po dobu dvou minut).

Za naši školu soutěžilo družstvo ve složení: Ella Vencovská, Valérie Kutlvašrová, Adéla Jiráková, Anna Marie Ranecká, Štěpán Loskot, Aleš Bílek, Jiří Merta a Vít Křižanovský.

Dále se všestrannosti zúčastnilo 16 jednotlivců: Adam Chlubný, Pavel Zajíček, Jaroslav Motl, Viktor Hanauer.

Všichni žáci si ve svých kategoriích vedli dobře. Všem našim závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Bc. Petra Exnerová

Okresní kolo Přeboru škol v šachu 2024

Školní kolo dějepisné olympiády – 19. 12. 2023

V úterý 19. prosince proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. Tématem tohoto ročníku je „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.” Školního kola se zúčastnilo 16 žáků 9. ročníku. Ve 12 úkolech mohli soutěžící získat celkem 70 bodů. K nejlepším řešitelům patří:

1. Matěj Kučera – 58 bodů
  2. Zdeněk Pilař – 52 bodů
  3. Martina Vencovská – 45 bodů
  4. Kateřina Špilková – 44 bodů
  5. Jakub Freudenreich – 41 bodů

Všem účastníkům děkujeme za energii a vědomosti, které do soutěže vložili.

Školní kolo olympiády v německém jazyce

1. a 10. ledna 2024 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce. Zúčastnilo se ho 17 žáků 9. ročníku. Olympiáda se skládala ze dvou částí – poslechové a konverzační. V poslechu byl nejúspěšnější Alexander Christiaan Heijting, v konverzaci na vylosované téma Petr Blažek.

Celkové pořadí po sečtení bodů z obou částí:

2. – 3. místo

5. – 6. místo

Petr Blažek

Kateřina Špilková

Michaela Hanauerová

Alexander Christiaan Heijting

Markéta Urcikánová

Zdeněk Pilař

23 bodů

22 bodů

21 bodů

20 bodů

Všem účastníkům blahopřejeme k velmi pěkným výkonům.

Mgr. Božena Kučerová

Logická olympiáda 2023 - krajské kolo a úspěch D. Fikara

Úspěch na Velké ceně Třince v zápase řecko-římském – listopad 2023

V sobotu 4. 11. 2023 odjeli zápasníci Havlíčkova Brodu na mezinárodní turnaj, a to na Velkou cenu Třince Velká cena Třince v zápase řecko-římském a ženském zápase jednotlivců. Na turnaji startovalo 159 závodníků ze šesti zemí. Přijeli závodníci z České republiky, Maďarska, Srbska, Slovenska, Polska a Chorvatska. Závodili v kategoriích U13, U15, U17 a muži. Havlíčkobrodská výprava pod trenérským vedením Radka Satrapy a Zdenka Kocmana vybojovala deset medailí.

Z naší školy se výpravy zúčastnili žáci Fikar Tadeáš - 1. místo, Fikar Matěj - 3. místo a Petr Vítek – 3. místo

Přírodovědný klokan 2023

V úterý 17. 10. 2023 se 51 žáků 8. a 9. třídy zúčastnilo přírodovědné soutěže Klokan. Řešili celkem 24 úloh z přírodovědných předmětů – přírodopisu, fyziky, chemie a zeměpisu.

Nejlepšími řešiteli se stali:

1. Aleš Bílek                       8. třída             81 bod
  2. Andrea Průžová            9. třída             76 bodů
  3. Šimon Poulíček             8. třída             75 bodů
  4. Martina Vencovská      9. třída             74 body
  5. Matěj Fikar                     8. třída             73 body

Všem žákům děkujeme za snahu a účast, úspěšným řešitelům blahopřejeme.

Mgr. Simona Korefová

3. místo ve fotbalovém turnaji HB - říjen 2023

Hned v první letošní sportovní soutěži, které se naši žáci zúčastnili, jsme uspěli. Klukům děkujeme za krásné 3. místo a gratulujeme.