Řadu školních akcí pořádáme ve spolupráci se zřizovatelem nebo organizacemi v obci.

Mezi nejvýznamnější akce roku 2016 patřila soutěž Vesnice roku, pro kterou naše škola uspořádala den otevřených dveří jak pro hodnotící komise, tak pro zastupitele i širší veřejnost.

Žáci naší školy si pod vedením vyučujících připravili zajímavá vystoupení a zároveň s dětmi mateřské školy připravili pro komisi roztomilé výrobky.

Obec Lípa se stala také trochu s přispěním školy Vesnicí Kraje Vysočina roku 2016 a po celostátním finále, které se uskutečnilo 28. 8. 2016 čekáme na výsledek.

S poděkováním všem dětem, žákům a pracovníkům školy, kterým se podařilo školu velmi dobře připravit a prezentovat, patří obrovské poděkování.