Den naruby

Středu před Velikonocemi jsme ve škole prožili netradičně. Naši deváťáci si na jeden den vyměnili role s učiteli. Na základě domluvy s vyučujícími si nachystali průběh hodiny a ve dvojicích nebo trojicích vyrazili do tříd ke svým mladším spolužákům. Učili matematiku, český jazyk, anglický jazyk nebo výtvarnou výchovu, pracovní činnosti atd. V závěru dne hodnotili, jak se jim ve třídách dařilo, jak se cítili a jak na ně děti ve třídách reagovaly. Všichni žáci devátého ročníku tuto akci považovali za velmi přínosnou. Byli vděčni za příležitost vyzkoušet si práci s dětmi, překvapil je respekt mladších dětí, jak byly hodné a poslouchaly. Roli učitele hodnotili jako zajímavou, ale také náročnou a vyčerpávající.

Mgr. Pavlína Růžičková