8. krajská konference školních parlamentů

Přes 150 žáků z 26 škol se sešlo ve středu 7. 6. 2023 na krajském úřadě v Jihlavě, aby na tradiční (již osmé) krajské konferenci školních parlamentů pořádané pod patronací hejtmana Kraje Vysočina diskutovali o zkušenostech školních parlamentů. Opět nechyběli ani zástupci našeho školního parlamentu, byli to Kuba Neubauer, Zuzka Prchalová (9. A), Katka Špilková (8. A) a Katka Teclová (7. A) společně s koordinátorkou Miladou Henclovou.

Po prezentování vydařených akcí žáci diskutovali o aktuálních tématech školního života (např. elektronika ve škole, dobročinná sbírka, ideální parlamenťák, bufet/ automat). Při prezentaci tématu „školní podcast“, na kterém pracovali společně parlamenťáci z různých škol, se „blýskla“ i předsedkyně našeho parlamentu Kačka Špilková.

Mezitím koordinátoři hodnotili práci školního parlamentu na svých školách, navzájem si předávali cenné informace o jeho fungování a sbírali inspirace na další akce.

Cíle tohoto setkání - vyměnit si zkušenosti, získat nové podněty a nápady pro další činnost parlamentu byly splněny a našim parlamenťákům patří poděkování za propagaci a vzornou reprezentaci lipské školy.

Těšíme se zase za rok.

zapsala Mgr. Milada Henclová