Den Země – Čistá Vysočina – 18. 4. 2023

I v letošním roce jsme se my – čtvrťáci – zapojili do akce Čistá Vysočina. Mít čistou přírodu zaujalo i děti z 1. A, a tak se k úklidu připojily. V úterý 18. dubna jsme si vzali kolečko, hrábě, pytle na třídění odpadu a vydali se na úklid všeho, co nepatří do přírody. I když nám úplně nepřálo počasí, tak přesto jsme do toho šli s vervou. Vzali jsme si za své uklidit místo hned pod školou, okolí všech třech rybníků, palouk u pomníku pod Vránovými a cestu k čističce odpadních vod. Vojta Pilař se osvědčil jako bezvadný řidič kolečka a my všichni jsme mu nosili do pytlů nepořádek, který jsme nacházeli. Sebrali jsme celkem 3 pytle nepořádku a prvňáčci měli ještě další 2 pytle. Celou akci jsme si fakt užili. O legrační situace nebyla nouze, a ještě jsme se rozcházeli s dobrým pocitem.

Zúčastnili se a zapsali: Tonda, Kuba, Lucka, Kája, Sofča, Marcelka, Zuzka, Áďa, Marky, Vojta, Tom, Máťa, Terča, Vojta, Krýša, Máťa, Alča, Vojta, Prokop, Nikča, Mája, Oli, Péťa a paní učitelka Dana

• IMG_20230418_114126
  • IMG_20230418_115549