Výukové bloky se Střední školou informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec, s.r.o.

V letošním školním roce pokračujeme ve spolupráci se Střední školou informatiky a cestovního ruchu v Humpolci. Ve čtvrtek 3. listopadu k nám přijela paní ředitelka, paní zástupkyně a dva studenti této školy s výukovými bloky na téma "Jak vznikají webové stránky" a "Reklama v našem životě". Tyto dvouhodinové bloky byly určené pro žáky 8. a 9. ročníku.

V prvním bloku se žáci naučili tvořit webové stránky. Dozvěděli se, jak založit webovou stránku, jakým způsobem do ní vkládat obrázky, měnit barvy apod.

Ve druhém bloku se žáci seznámili s historií reklamy, dostalo se jim vysvětlení, co vlastně tento pojem znamená a kdy vznikl, jaké jsou druhy reklamy. Vše bylo doplněno ukázkami. Na závěr bloku pracovali žáci ve skupinách a vymýšleli vlastní návrhy reklamy na kakaové sušenky, které poté prezentovali.

Oba výukové bloky byly velmi zajímavé a pro žáky poučné. Nejvíce oceňovali, že si mohli získané informace vyzkoušet v praxi.

Zapsala Mgr. Božena Kučerová