Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Poslední týden v březnu  se školní družina 4 zapojila do celostátní kuchařské soutěže „Coolinaření se Zdravou 5". Tato soutěž podporuje u dětí znalost zásad správné výživy a umění kreativně připravit jednoduché pokrmy za rozumnou cenu.

Soutěžní disciplínou byla příprava zdravé svačiny, kde porota bude hodnotit složení pokrmu, vzhled a myšlenku, jak týmy naloží s do soutěže připraveným pohoštěním. Hodnota pokrmu pro 4 osoby se měla pohybovat kolem 100 Kč. Každý tým měl za úkol navrhnout, komu připravené pohoštění darují a udělají mu tak radost.

Děvčata naší družiny utvořila 3 soutěžní týmy. Tým „Sušenek“ soutěžil s receptem „ Zdravé mlsání“, kde holky pekly sušenky z ovesných vloček. Tým „Kuchařek“ připravil recept „Zdravá  pomazánka a ovocný koktejl“  a tým „Brokoliček“  soutěžil s receptem „Plněné košíčky“ .

Vše bylo zdokumentováno, nafoceno, popsáno a posláno odborné porotě „Zdravá5“. Do republikového finále jsme se neprobojovali.

Děvčata se ujala soutěže opravdu zodpovědně a zaslouží si poděkování za reprezentaci školy.

Monika Komůrková

Petra Exnerová