Normal 0 21

Ve čtvrtek 20.dubna 2017 se v naší tělocvičně konalo přírodovědné soutěžní odpoledne pro žáky 2. – 5. třídy. Akce se jmenovala Člověk a příroda a proběhla v rámci Dne Bohuslava Reynka a Dne Země. Organizátorem byla obec Lípa  ve spolupráci s naší základní školou a místními spolky.

Paní Marta Vencovská připravila pro 9 pětičlenných družstev 13 stanovišť, na kterých si děti ověřovaly svoje znalosti a dovednosti z oblasti přírody a ekologie ( např. poznávání bylinek, určování předmětů, třídění odpadu, určování stromů a zeleniny…). V druhé části odpoledne proběhla soutěž Recykláček. Soutěžící byli rozděleni na mladší a starší kategorii, takže i „nováčci“ z druhé třídy měli šanci uspět. Na závěr byli úplně všichni soutěžící odměněni a vítězové z každé kategorie si odnesli něco navíc. Celá akce byla pro děti přínosem a nikdo neodcházel se zklamáním.

Za vydařenou akci děkujeme jak hlavní organizátorce, tak všem dospělákům, kteří přišli pomoci.

Zapsala Dana Výborná