Integrované záchranné složky ve školní družině – květen 2023

Nedílnou součástí výchovně vzdělávací práce ve školní družině je upevňování vědomostí, dovedností a návyků žáků ve vztahu k ochraně a bezpečnosti zdraví a majetku. Proto nás v květnu a červnu navštívili složky záchranného systému, aby si děti doplnily své znalosti a na vlastní oči viděly a vyzkoušely si, jak pracují hasiči a policisté.

První návštěvu zahájili 25. 5. 2023 profesionální hasiči z Havlíčkova Brodu. Nejprve nás seznámili s tím, jaká je náplň jejich práce a ukázali moderní hasičskou techniku a potřebné vybavení auta, které se používá při záchraně životů a majetku lidí při požárech a jiných neštěstích. Děti si mohly vyzkoušet helmu, bundu a dýchací přístroj. Zjistili, že vybavení na zásah není nic lehkého. Na oplátku děti své hostitele potěšily tím, co sami vědí o jejich práci, a především o tom, co dělat, aby u nás doma nehořelo, nebo co dělat, když už hoří, že je třeba říci: CO se stalo, KDE se to stalo a KDO volá. To, že každé z dětí zná telefonní číslo 150, je samozřejmostí. Návštěva se dětem moc líbila a my doufáme, že nebyla poslední.

Na druhou návštěvu přijeli policisté z dálničního oddělení Velký Beranov s novým autem a motorkou BMW. Děti se dozvěděly zajímavé informace o jejich práci, ale především si mohly vše vyzkoušet - sednout si na motorku, do auta, vyzkoušet houkačky, vysílačku. Akce byla velmi zdařilá.

Žáci ze školní družiny tedy hlásí a mohou potvrdit, že hasiči a policisté jsou fajn lidé, kteří dělají svou práci s nadšením a chutí, a že se na ně všichni v okolí můžeme spolehnout.

Bc. Petra Exnerová