I v letošním roce pokračujeme s prezentací prací našich dětí v čekárně lékařky Stehlíkové v Havlíčkově Brodě. Paní doktorka se sestřičkou vstřícně práce vyvěšují a my na oplátku výrobky aktuálně dodáváme. Vzájemná spolupráce vede ke spokojenosti obou stran.

Ve školní družině jsme si povídali, jak se žije lidem s různým handicapem, ať se jedná o osoby s tělesným nebo smyslovým postižením.  Děti z první a tředí třídy si na vlastní kůži vyzkoušely, jak se tito lidé cítí při běžných činnostech. Žáci při malování používali místo rukou nohy a ústa. S jakým nasazením děti pracovaly se můžete podívat na fotografiích.

V úterý 19. dubna 2016 vyrazily děti ze třetí třídy a jeden prvňáček  na dobrovolné každoroční jarní čištění okolí rybníků pod školním hřištěm. Školáčci se sešli ve 12.30 v plné zbroji – holínky, vhodné oblečení, hrábě, kolečko a pytle na odpadky…. Ani trochu jim nechyběl elán a odhodlání zatočit s nepořádníky, kteří nám každý rok připravují pěknou haldu odpadu.

Po celou dobu děti sršely vtipem a různými legráckami, takže nám šla práce pěkně od ruky.

Během práce si děti zopakovaly stromy, vodní živočichy a stihly nasbírat hlemýždě. Všichni zúčastnění zasluhují velkou pochvalu.

Čistá Vysočina je  akcí našich dětí ke Dni Země a opakujeme ji již několik let.

Výtvarné práce našich dětí zpříjemňují čekání pacientů v čekárně paní doktorky Stehlíkové v Havlíčkově Brodě. Děti vyrábění baví a mají radost, když je o jejich výrobky zájem!

V oddělení II. se s dětmi věnujeme výrobkům se zimním motivem. Děti si zkouší a seznamují se s různými technikami. Malujeme temperovými barvami, zkoušíme zapouštění barev do klovatiny, kreslíme tuší a používámé též barevné křídy. I. a II. oddělení se zúčastnilo soutěže vyhlášené společností EMMA a Barandovské studio ,,Marťanská škola''. Děti se aktivně do této soutěže zapojily a nakonec jsme posílali velké množství obrázků. Všichni netrpělivě čekáme na vyhodnocení.

• p1000641
  • p1000643