Dne 2.2. 2022 ve třídě Žabiček I. a Žabiček II. nás navštívila paní Hulvová s programem ,,Co dáš ptáčku do zobáčku“. Na úvod dětem ukázala holuba, ale nebyl to obyčejný holub. Děti uhodly, že je poštovní. Po krátkém povídání o holubech paní Hulvová zahrála dětem pohádku o ptáčcích, které můžeme běžně v zimě vidět na krmítku. Ptáčci prostřednictvím úst paní Hulvové dětem prozradili, co by nemělo v zimě v krmítku chybět a jak se jmenují. Poté si jednotlivé ptáčky poskládaly ve formě puzzle a namíchaly jim potravu do ručně vyzdobeného krmítka, které nám paní Hulvová věnovala. Na závěr dětem ukázala méně známé ptáčky, kteří přilétají v zimě na krmítko.
Na všechny otázky děti znaly odpověď a živě s paní Hulvovou debatovaly o svých zkušenostech a zážitcích. Za odměnu dostaly ptačí peříčko a pexeso. Tímto děkujeme Paní Hulvové za interaktivní program.

pta-2.jpg - 257,08 kB