Ve čtvrtek 7. dubna se ve třídě Soviček konal projektový Ovocný den. Děti přišly v krásných kostýmech. Za práci a čas strávený při  jejich výrobě moc děkujeme všem maminkám a babičkám. Po přivítání, pozdravení se a povídání si o ovoci, za které se děti přestrojily, byl tento den zahájen tanečními kreacemi při písni Tři citrónci. Následovalo povídání o skladování a zavařování ovoce a také hra na kompot, kdy jsme se všichni zavařovali do sklenice namalované na koberci. Dále jsme si zazpívali písničku „Měla babka čtyři jabka“, zatancovali “ptáčka“, pomohli najít ovocnému vláčku zatoulané vagónky a odměnili se za to srdíčkovou medailí. Po vydatném odpočinku u hrnečků s pitím jsme si rozdali malá prkénka a vytvořili si plastelínové obrázky. Znaveni prací jsme se ještě posilnili ochutnáním ovocného sluníčka. S chutí jsme se zakousli i do jahod od maminky Lucinky Kalinové - moc děkujeme. A na závěr jsme si ještě rozdali perníčky ve tvaru jablíček. Za ty děkujeme paní učitelce Gruberové. Abychom si tento den ještě trošku prodloužili, tak jsme si v pátek v tělocvičně zahráli stromečkovou pohybovou hru, na kterou v projektovém dnu nezbyl čas.