Dne 21. 10. jsme pořádali ve třídě Myšiček první projektový den v tomto školním roce – Den klaunů.
Již ráno přicházely děti do školky převlečené za klauny a šašky a s nedočkavostí čekaly, co se bude dít. Po příchodu do třídy si mohly vybrat omalovánku klauna nebo navlékat listí na drát, který tvořil tělo naší housenky. Listy jsme si nasbírali na včerejší vycházce. Během práce děti navzájem sledovaly převlečení svých kamarádů.
V kroužku jsme přednášeli básničky, hráli hru „ Můžu, nemůžu?“ Každý klaun se představil svým jménem a vymyšleným pohybem, který jsme s ním všichni opakovali. Až jsme se divili, jaké různé pohyby a postoje zvládneme.
Poté jsme navštívili ostatní třídy naší školky a nezapomněli jsme ani na prvňáčky. Při návštěvě jsme vyslechli básničky a písničky od dětí z těchto tříd a za odměnu jsme jim vyčarovali sladké překvapení.
Po návratu do naší třídy Myšiček jsme si zatancovali klauní tanec podle hudby a následovala další činnost – domalovat si klauna a dokončit housenku. A čekal nás poslední úkol – procvičení barev a sbírání rozházených míčků do krabic podle barev. Nejvíce se klauni těšili na úplný závěr, kdy p. učitelka vyčarovala řadu odměn.
Den se nám velice vydařil, užili jsme si ho „se vším všudy“. Děti byly nadšené a spokojené, o čemž svědčil jejich úsměv, nadšení pro všechny činnosti a radost v jejich očích.

Děkujeme rodičům za hezké převleky, které pro děti připravili a tím nám moc pomohli prožít si tento den.