Ve čtvrtek 15. prosince jsme jeli do Horáckého divadla do Jihlavy na vánoční představení „Cesta k Betlému“. Při příchodu do divadla nás přišli přivítat herci a s dětmi si povídali o Vánocích. Cesta do sálu se nám otevřela až po společném zazpívání koledy. Po otevření dveří na děti čekalo překvapení ve vánočně upraveném sále, místo židliček byly pro děti připravené bílé polštářky. Celým příběhem nás provázel děda, jeho vnučka Šárka, vnuk Honza a anděl. Představení bylo plné koled, vtipných replik a působivých efektů. Děti byly po celou dobu nenásilně vtaženy do děje. Celý příběh byl moc krásný a dojemný, dětem se snažil vysvětlit hlavní význam Vánoc. Že to nejsou dárky, které děti dostávají, ale hlavně rozdávání lásky, přátelství, ochotě pomáhat druhým a oslavování narození malého Ježíška.