Aby byl přechod mezi školkou a školou pro naše předškoláky co nejsnazší, uspořádali jsme dne 25.1.2024 setkání se speciální pedagožkou Mgr. Lucií Alexovou z havlíčkobrodské Pedagogicko-psychologické poradny. Zájem ze strany rodičů byl nebývale velký, což nás velmi potěšilo, zúčastnila se i většina učitelek. Paní Alexová hovořila o celkové zralosti a připravenosti dětí na školu, o tom, proč je nutné doma s dětmi „trénovat“, ukázala praktická cvičení, rady, vysvětlila, jak spolu různé oblasti souvisí, zmínila také téma „proč přibývá odkladů“. Přednáška byla doslova nabitá informacemi a mnozí zůstali ještě po jejím skončení a rozebírali konkrétní otázky a témata, která je zajímala. Paní Alexová hovořila velmi věcně a konkrétně, bylo vidět, že má vše opřené o bohatou praxi. Doufáme, že rozebrání celé problematiky povede k plynulému a úspěšnému vstupu našich dětí do školy a pomůže vše hravě zvládnout.