Letos mohla být školková oslava Halloweenu opět ve své tradiční podobě. A stálo to opravdu za to, neboť účast byla téměř stoprocentní! V pondělí 31.10. v pět hodin začala vrchní čarodějnice zapisovat jména dětí na kartičky a ihned následovala první zkouška odvahy – dostat se kolem Dýňáka s koštětem v ruce do školky. Zde startovalo plnění úkolů a sbírání razítek. Ve třídách si děti za doprovodu rodičů a sourozenců mohly vyrobit dýňový zápich, poskládat ducha z víček, zaskákat si v pytli a sbírat do halloweenských kabelek míčky, trefovat se míčkem do krabice, lovit ze špagetových pavučin různé hmyzáky a žížaláky, nebo hledat baterkou svítící duchy. Na konci čekala odměny v podobě pytlíčku plného dobrot a sladkosti, které pro všechny zúčastněné napekly ochotné maminky, za což jim velmi děkujeme – bylo to mňam!  Některé recepty už kolují školkou…😊 Kdo byl velmi odvážný, vydal se ještě na školkovou zahradu, kde strašila strašidla z řad školáků za řádného přispění našich školnic, za což jim velmi děkujeme. Komu byla zima, pospíchal zpátky za Dýňákem a ten už rozdával vynikající dýňovou polévku. Tu pro nás ochotně navařily naše královny školní kuchyně (dokonce i v bezlepkové variantě) a nezbyla ani kapička! Za svitu svíček z vyřezávaných dýní se návštěvníci pomalu rozcházeli domů, věříme, že dobře naladěni z pěkného programu. Už teď se těšíme na příští rok.