Dne 20.5. 2022 k nám přijeli do MŠ hasiči s plně vybaveným hasičským autem. Vyprávěli nám o tom, co vše musí hasiči dělat, při jaké příležitosti zasahují (při haváriích, požárech, odemykání bytů, sundávají vosí hnízda ze střech, zachraňují i ve vodě). Děti měly možnost ptát se na různé otázky a hasiči jim ochotně odpovídali, děti si mohly prohlédnout a prozkoumat hasičské auto, mohly si obléknout speciální oblek, který používají hasiči při shazování vosích hnízd, dále si mohly vyzkoušet přilby, hasičské oblečení, kdo chtěl mohl stříkat z hasičské hadice. Hasiči nám pustili majáky a houkačky, aby děti viděly a slyšely, jak vypadá auto při záchranné akci. Dětem se akce velice líbila a těšíme se na další setkání ve školce.