Dne 2.3. 2022 přijelo divadélko U dvou sluncí s pohádkou „ Jak se Honza rytířem stal a kolik řemesel se naučil“.
Paní divadelnice nejprve děti zapojila do děje zpěvem písně a děti vytleskávaly rytmus. Poté začala pohádka. Líný Honza ležel stále na peci, nechtěl nic dělat. Jednoho dne se v místnosti objevil kouzelný dědeček, kterému se podařilo vytáhnout Honzu z pece a poslal ho do světa. Cestou za princeznou Honza prošel různými profesemi – v pekárně se naučil péct chleba, kuchař ho naučil bramboračku, kominík ho naučil čistit komín, krejčí ho naučil šít boty, kovář ho naučil kovat podkovu a švadlena ho naučila zašívat děravé kalhoty. Když se všechna povolání naučil, pokračoval v cestě za princeznou, kterou měl vysvobodit od draka. Když Honza vyrazil na draka, zjistil, že místo hrozného draka se v jeskyni skrývá dračice Pralinka s bolavým zubem. Honza Pralince vytrhl bolavý zub a tím vysvobodil princeznu Zlatušku.
Dětem se pohádka moc líbila. Celé představení bylo doplněno o lidové písničky, které si děti mohly s paní divadelnicí zazpívat. Pohádka krásně tématem „profese“ doplnila naše třídní plány a společně s ní se děti mohly s některými profesemi seznámit.