Dopravní výchova

Čtvrťáci mají za sebou podzimní lekci dopravní výchovy, která se uskutečnila v  pondělí 25. 11. 2019 v rozsahu 4 vyučovacích hodin. Dozvěděli se základní pravidla silničního provozu z pohledu cyklisty. Pracovnice Besipu žákům objasnila, jak má vypadat správné vybavení kola, zdůraznila nutnost cyklistické přilby, znalost dopravních značek a podle nich se umět orientovat při jízdě na silnici i průjezdů křižovatek. Na závěr si žáci zahráli živé pexeso s dopravními značkami. Teoretické znalosti, které načerpali na podzim, doplní o praktickou část na jaře 2020. Ta proběhne na dopravním hřišti, kde si prověří své vědomosti a pokud budou úspěšní v testu i jízdě podle silničních pravidel, získají průkaz cyklisty a budou moci vyrazit do silničního provozu.

M.Henclová