Netradiční tělocvik ve 4. B – říjen 2019

Když se řekne tělesná výchova, každý si asi představí skákání přes kozu, kotouly, běhání, šplhání, míčové hry… To my samozřejmě všechno děláme, ale díky našim klukům sportovcům jsme si v měsíci říjnu mohli udělat hodiny TV mnohem zajímavější.

Nápad na tak trochu netradiční hodinu TV vznikl náhodou při jednom z pondělních ranních kroužků, kde si děti navzájem sdělují, jak prožily víkend. Většina žáčků čtvrťáčků jsou totiž sportovci, většina víkendových zpráv je tedy o tom, kde hráli a jak dopadli na zápasech či turnajích. A tak jednou paní učitelku napadlo, jestli by nám ten svůj oblíbený sport nemohli více představit o tělesné výchově. No co si budeme povídat, žáci byli nadšeni a své role se zhostili na výbornou a připravili si úžasné prezentace. Někteří z nich se projevili i jako vynikající řečníci a odpovídali bez zaváhání na všetečné dotazy svých spolužáků.

Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak vypadá takový trénink fotbalu, klička nebo střelba na branku, jak dát správnou ránu v kickboxu, co znamená černý pásek v karate, co vše si musí obléct hokejista, než vyjede na led. S velkým nadšením jsme se všichni zapojili do praktických ukázek. Spokojené úsměvy a potlesk na konci hodiny hovořili za vše. Však posuďte sami z fotografií, kterým žákům by role učitele vyloženě sedla.

Žáci 4. B a tř. uč. Milada Henclová