Veselé zoubky u nás v Pařezové chaloupce

Na začátku měsíce března se naši prvňáčci, Křemílci a Vochomůrkové, zúčastnili preventivního programu „Veselé zoubky“ pořádaného společností dm drogerie markt s.r.o. Jak jeho název napovídá, tématem je správná péče o zuby, kterou jsme zařadili do hodiny prvouky. Ve dvou vyučovacích hodinách se žáci seznámili zábavnou formou, jak o své zoubky mají co nejlépe pečovat. První částí bylo povídání o tom, jak je důležité starat se o svůj chrup. Žáčci už ví, kolik mají zoubků, a jak o ně pečovat. Ví, jak vzniká kaz a jak mu předejít. Nebojí se zubaře a umí si své zoubky správně vyčistit. Také jsme si pustili zábavný film, kterým nás provázeli Hurvínek s Máničkou. Druhou částí bylo aktivní zapojení dětí, kdy plnily úkoly na interaktivní tabuli. Za splnění úkolů a vyplnění pracovních listů byly děti odměněny preventivní taštičkou, ve které měly kartáček na zuby, pastu, letáčky s návodem, jak si správně čistit zuby a velmi důležité přesýpací hodiny pro správnou dobu čištění zoubků.

Všichni měli velkou radost a slíbili, že se o své zoubky budou řádně starat.

Zapsala Mgr. Milada Henclová