Prvňáčci v knihovně

Naši prvňáčci Křemílci navštívili v měsíci únoru poprvé oddělení dětské knihovny v Havlíčkově Brodě, kde si pro ně paní knihovnice připravila povídání o knížkách a četbu pohádky s doplňujícími úkoly. Poté jsme se seznámili s prostředím knihovny a ukázali jsme si, kde najdeme jaké knihy. Děti se s nadšením vrhly do jejich prohlížení, někteří už i do čtení knížek. Následovala výtvarná dílnička, z které si děti jako dáreček přivezly vlastnoručně vyrobené netradiční záložky. Z knihovny jsme odcházeli spokojení a plní dojmů. Sladkou tečkou nakonec byla tradiční návštěva cukrárny. Prvňáčky Vochomůrky tento zážitek teprve čeká. Na povídání o knížkách s následnou dílničkou se těší 11. dubna. Beseda v knihovně i výtvarná dílnička jsou součástí projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka, do kterého jsme naše prvňáčky přihlásili. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Slavnostní zakončení projektu se bude konat v květnu  v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě, kde každé z dětí bude mít za úkol přečíst vylosované slovo a tím splní poslední zkoušku před získáním knihy. Slavnostního zakončení se budou moci zúčastnit i rodiče, pro které budou mít děti připraveno krátké vystoupení.

Zapsala Mgr. Milada Henclová