Den Bohuslava Reynka ve 4. A – duben 2023

V letošním školním roce jsme si Den Bohuslava Reynka užili celá třída pohromadě. Začalo to tím, že jsme si do našeho putovního výletníčku zapsali vše, na co jsme si vzpomněli o Bohuslavu Reynkovi. Hodně informací už víme z loňské návštěvy petrkovského zámečku. Posilněni svačinou jsme vyrazili směr Petrkov. Cestou jsme určovali rostliny – stromy, keře a byliny a také dopravní značky. První zastavení se zápisem jsme měli v Petrkově u památné Lípy a pak už na nás čekalo velmi pěkné povídání spojené s prohlídkou horního patra zámečku. Moc se nám líbil modrý salónek, krásně opravený původní klavír a v pokoji paní Suzzane byly hezké obrazy od vnučky rodiny Florianových. Florianovi byli přátelé rodiny Reynkových a v těžké době 2. světové války poskytli Reynkům střechu nad hlavou. Podívali jsme se do kuchyně, ve které jsou modrá kamna, u kterých Bohuslav Reynek sedával. Pak jsme zavítali do zámecké zahrady. Od naší loňské návštěvy opravdu prokoukla. Je krásně prosvětlená a v době naší návštěvy tam rostlo hodně medvědího česneku. Taky jsme ho ochutnali. Byli jsme i v pověstném altánku, kde Bohuslav Reynek rád psával. Nyní tam jsou vystavené fotokoláže Daniela Reynka. Nakonec jsme zamířili zpátky do zámku na tvořivou dílničku, kde jsme vyráběli výrobky s jarní tematikou. Bylo to bezvadně připravené a my jsme si to užili. Výrobky máme na nástěnce ve škole.

Když jsme se rozloučili se zámečkem, tak nám bylo jasné, že se musíme ještě zastavit na dětském hřišti. Do školy jsme se vrátili až na oběd a shodli jsme se, že se nám takhle prožitý den moc líbil.

společně zapsaly děti ze 4. A

• IMG-20230421-WA0001