Projektový den: SVATÝ VÁCLAV

Ve čtvrtek 29. září proběhl ve 2. třídě u Námořníků projektový den ke sv. Václavu. Ráno se děti sešly v kroužku, kde se rozdělily do čtyř pracovních týmů. Společně zhlédly video z cyklu Dějiny udatného českého národa věnované knížeti Václavovi a pohádku z cyklu Chaloupka na vršku Jak to bylo na svatého Václava. Potom se již samy pustily do připravených úkolů:

…měly vyluštit přesmyčky, napsat je správně a některé namalovat do Námořnického deníku

…přečíst si text o svatém Václavovi a doplnit chybějící spojení z nápovědy, očíslovat vyznačená slova podle abecedy a ve správném pořadí je přepsat do Námořnického deníku

…poskládat ze slov větu, která bude dávat smysl a bude patřit k danému obrázku, ten vybarvit a vše nalepit do Námořnického deníku

…vyrobit podle pokynů svatého Václava na koni a dát ho na výstavku

V závěrečném kroužku si děti řekly, co všechno si z celého dopoledne zapamatovaly a přečetly ukázky ze svých zápisků v Námořnickém deníku. Společně jsme si poslechli státní hymnu a připomněli si, že je symbolem ČR, a jak jí máme projevit úctu.

Celý den jsme si užili a dozvěděli se mnoho zajímavého o patronovi naší vlasti.

• IMG_20220929_083349
  • IMG_20220929_091859