Exkurze a výuka v Zoo Jihlava – 2. A a 2. B, duben 2024

V dubnu – přesněji 25.dubna - se naši nejmenší školáci z první a druhých tříd vydali společně autobusem do Jihlavy na výukové programy.

Prvňáčci na program Mazlíčci, který proběhl v podzemní učebně. Děti si zblízka prohlédly a osahaly různá drobná zvířata chovaná doma jako mazlíčci. Od lektorky se dozvěděly něco z jejich života a učily se, jak se o ně dobře starat.

Po výuce se žáci 1.A nasvačili, nakoupili si suvenýry vydali na prohlídku ZOO.

Druháčci měli výukový program s názvem Když jsem já sloužil… Začínal stejnojmennou písničkou a hrou na zvířecí rodiny. Celá výuka probíhala v areálu ZOO, kde děti poznávaly zástupce domácích hospodářských zvířat. Besedovaly o tom, proč tato zvířata chováme, k čemu slouží, kde žijí a čím se živí.

Smůla byla, že zrovna tento dubnový den sluníčko zapomnělo hřát, tak jsme se jít museli po skončení výuky ohřát do pavilonu k plazům. Pak svačina, prohlídka zbývající části zoologické zahrady, nákupy a do školy na oběd.

Mgr. Hana Vencovská

• Zoo_2_A_B_1