Třeťáčci v době distanční výuky a následného návratu do školy - 2021

Letošní školní rok byl velmi neobvyklý a náročný pro nás všechny – učitele, rodiče a především pro děti. Distanční výuka trvala dlouho a přinesla řadu potíží. Žákům chyběla přímá práce s pedagogy a především spolužáci a kamarádi.

Se všemi problémy se děti ze 3. třídy vypořádaly většinou velmi dobře a vysloužily si velkou pochvalu. Stejně tak obrovské poděkování patří rodičům za trpělivost a maximální pomoc při domácí výuce svých dětí.

Učivo 3. třídy jsem společně probrali, něco děti zvládly na 100%, a to, co neumíme tak úplně dobře, to se doučíme a dostatečně procvičíme po prázdninách.

A co jsme ještě stihli po návratu do školy?

Na vycházkách v hodinách tělocviku jsme zkoumali okolí Lípy, poznávali rostliny, poslouchali ptáky, sledovali práce na polích a zlepšovali svoji „fyzičku“.

Také se nám podařilo společně přečíst celou Honzíkovu cestu, nakreslit několik pěkných obrázků, zasoutěžit si na hřišti i v tělocvičně a důkladně prozkoumat naši školu, která se během naší nepřítomnosti velice změnila.

Už se těšíme na září – na nové šatny i třídu. Snad bude všechno O. K.

zapsala Mgr. Hana Vencovská