Preventivní program „Veselé zoubky“

V květnu se prvňáčci zúčastnili projektu Veselé zoubky. Preventivní program nám nabídla společnost DM drogerie, která nám dodala metodické materiály i s malým dárečkem - balíčkem s potřebami pro péči o dětský chrup. Děti se dozvěděly, jak zoubky vypadají uvnitř, jak vzniká zubní kaz, jak mu předejít a proč je důležité chodit na preventivní zubní prohlídky. Zopakovaly si, které potraviny zubům škodí, jak často chodit k zubaři, jak dlouho a jak si správně čistit zoubky, kdy je zapotřebí vyměnit si kartáček.

Pohádka „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek,“ se všem dětem líbila, protože každý prvňáček právě teď prožívá trable s kývajícími se zoubky. Výukové DVD bylo zábavné i poučné. Také práce s interaktivní tabulí děti zaujala, byla to pro ně novinka. Úkoly i pracovní listy zvládly vyplnit na jedničku. Velkou radost měly ze zubního kartáčku, pasty a přesýpacích hodin. Žvýkačku bez cukru, která pomůže udržet jejich zoubky zdravé, si musely vyzkoušet hned po obědě. Projektu jsme nakonec věnovali skoro celé dopoledne. Prvňáčci slíbili, že se o své zoubky budou řádně starat, aby měli zdravý chrup.

Zapsala M.Henclová