Exkurze - Akademie Světlá nad Sázavou

Na exkurzi jsme jeli 16. 11. 2021. Sraz byl 7:45 v Havlíčkově Brodě, poté jsme nastoupili na vlak a jeli do Světlé nad Sázavou. Po příchodu do školy jsme se rozdělili na skupiny po 7 a učitelé z akademie nás prováděli celým areálem. Nejdřív jsme šli do keramické dílny, kde jsme si mohli zkusit točení na keramickém kruhu. Dále jsme navštívili huť, viděli jsme výrobu a ukázku skla. Potom jsme si v brusičské dílně zkusili vybrousit vzory do skleněné destičky. V malířské dílně jsme mohli vidět kresbu na sklo a druhy štětců. Dále nás doprovodili do kamenické dílny, v kamenické dílně jsme modelovali keramiku podle vzoru, který jsme dostali. Poté nám ukázali aranžérskou dílnu, ve které jsme si zkusili vypalování vzorů do dřevěné ozdoby. Potom jsme šli do zlatnické dílny, kde jsme mohli vidět výrobu šperků.  Nakonec jsme zavítali do truhlářské dílny a tam si vyrobili závity do dřeva. Exkurzi jsme zakončili v aule školy. Domů jsme se vrátili opět vlakem. Exkurze byla zajímavá a přínosná.                    

zapsala Mgr. Simona Korefová a žáci 8. třídy

  • IMG_2676
  • IMG_2679
  • IMG_2689
  • IMG_2690
  • IMG_2694
  • IMG_2697
  • IMG_2702