Přednáška o Vikinzích a ukázky bojového umění

Ve středu 19. února 2020 prožili žáci 7. ročníku netradiční hodinu dějepisu. Navštívila nás sedmičlenná skupina historického šermu Severští vlci pod vedením bývalého žáka Františka Prchala v dobových kostýmech. Především díky Fandovi se žáci dozvěděli spoustu nových informací           a zajímavostí o způsobu života Vikingů, o uspořádání jejich společnosti, o každodenním životě, způsobu oblékání, stravování, tradicích, druzích lodí, rovnoprávném postavení žen ve společnosti apod. Velmi podrobně jsme byli seznámeni s nájezdy Vikingů, s jejich expanzemi do různých částí světa. Byly nám též vyvráceny různé mýty, které o Vikinzích panují (např. o rohatých vikinských helmách). Členové skupiny poté předvedli ukázky bojového umění. Během hodiny si žáci též měli možnost prohlédnout zbraně a vyzkoušet si helmy a zbroj. Celé vystoupení Severských vlků se setkalo u žáků s obrovským úspěchem.

zapsala: Božena Kučerov