Ve čtvrtek 28.11. 2019 proběhl ve třídě Soviček první projektový den - Den lesních zvířátek- Myslivost. Jako přípravu a natěšení se na tento den si během týdne  každý vytvořil sovičku, kterou si v tento den odnesl domů. Děti od samého rána přicházely v kostýmech a krásně se nám tak navodila atmosféra. V dopoledním programu si pro nás Sovička Tonička připravila 9 úkolů, které děti musely splnit.

1.    úkol: Představení se - jméno, název zvířátka, bydliště.
2.    úkol: Příprava lesa - stavba stromů z víček.
3.    úkol: Představa lesa - co můžu slyšet, vidět a cítit v lese.
4.    úkol: Znalost zvířátek - dělení zvířátek na domácí, lesní a ze zoo
5.    úkol: Správný postřeh - pohybová hra na rozvoj postřehu
6.    úkol: Znalost počtů - počítání do 20, spočítání se, přiřazování listů ke správnému počtu puntíků
7.    úkol: Znalost hudby - zpěv oblíbené písničky
8.    úkol: Pohyb v lese - překážková dráha
9.    úkol: Znalost písmenek - skládání slov
Toto dopoledne jsme si všichni moc užili. Děti byly skvělé, úkoly plnily svědomitě a s nadšením. Všichni odcházeli domů nejen s perníčkem, medailí, sovičkou a bonbónem, ale také s  úsměvem na tváři. Děkujeme všem za krásné masky a těšíme se na další projektový den.