V pátek 9. října jela celá školka na výlet do
„Dýňového světa“
Celý týden jsme si o Dýňovém světě společně povídali. Děti se na výlet moc těšily a paní učitelky jen doufaly, že se vydaří počasí.
Po příjezdu do Dýňového světa nás paní Pipková zavedla do upravené stodoly, kde se děti mohly nasvačit a přitom nedočkavě vykukovat z oken, neboť všude kolem nás již byly vidět dýně.
Dýně byly opravdu všude – plná stodola připravená na prodej, venku na zahradě stála z dýní vysoká pyramida, klobouk z dýní, auto dýněmi obložené i naložené, velké zatočené bludiště.
Děti se nejvíce vyřádily na překážkové dráze vyrobené z velikých balíků slámy – přeskakovaly z jednoho balíku na druhý, klouzaly se dolů, lezly zase zpátky…
Nejhezčí zážitek pro děti byl nákup dýní.
Výlet se nám vydařil, děti byly spokojené a šťastné a hrdě si vezly domů svůj nákup.