„Přímo v lese mezi stromy je schovaná Perníková chaloupka a v ní Ježidědek, který ukazuje dětem, jak se peče perníček“. Po příjezdu k Perníkové chaloupce si děti snědly svačinu a již na ně čekal pan průvodce, který chaloupkou provázel.
Velmi zajímavou a vtipnou formou dětem vysvětlil podstatu celé pohádky – chudáka babičku, která si jako živnostnice vydělávala pečením a prodáváním perníčků, Jeníček s Mařenkou jí vlastně okradli, neboť to byly nevychované a zlé děti, které neuměly ani pozdravit a slušně babičku o perníček poprosit…….
Potom provedl děti tmavým a hustým lesem, kde houkaly sovy, cestou děti viděly vodníka, krtečka, mrtvou princeznu se zkaženými zuby…Na konci lesa – najednou, kde se vzala, tu se vzala – Ježibaba. Byla ale hodná a dala dětem perník.
Děti se ještě podívaly do nebíčka a do peklíčka a již jsme byli na konci cesty. Třídy Žabičky I. a II. navštívily chaloupku 19. 5., třídy Medvídci a Myšičky 26. 5. 2022
Náročnější cestu autobusem děti zvládly výborně a z výletu měly mnoho hezkých zážitků.