Zajímavý zeměpis v 6. ročníku - jaro 2021

I v distanční výuce se dějí zajímavé věci. Žáci 6. ročníku si zpestřili hodiny zeměpisu tematickým projektem o počasí. Výsledkem jejich práce jsou velmi propracované modely a fiktivní videa.

Modely znázorňují jednotlivé vrstvy atmosféry a jejich vlastnosti nad povrchem země. Děti měly k dispozici model na vystřihnutí a rámečky s charakteristikou jednotlivých vrstev (nebyly úmyslně popsané – úkolem bylo, to na základě předešlé online hodiny a povídání již zjistit a poznat sám). Do jednotlivých vrstev zobrazovaly jak přírodní, tak člověkem vytvořené objekty (raketa, vesmírná stanice, letadlo, mrak)

Videa byla dobrovolná, úkolem byla zprostředkovat předpověď počasí z jakéhokoli místa (i mimo naši planetu) a použít meteorologické prvky. Nadstavbou je jejich práce s videem, dodělané efekty a podobně. Ostatní zobrazily počasí na čtvrtku, papír apod. Fantazii se meze nekladly.

Za práci zasluhují obrovskou pochvalu. Podívejte se, jak jim to šlo.

zapsala Mgr. Petra Myslivcová

 

z_6_hermanek
z_6_hermanek z_6_hermanek
z_6_model
z_6_model z_6_model
z_6_model12
z_6_model12 z_6_model12
z_6_smolik
z_6_smolik z_6_smolik